Hangi Renk LED Aydınlatma Ürününü Kullanmalıyım?

04 Temmuz 2019
Hangi Renk LED Aydınlatma Ürününü Kullanmalıyım?

LED teknolojisinin ve pazarın gelişmesi, tüketicilerin evlerinde led bilincini yerleştirmesiyle akıllara gelen farklı sorular oluyor…

Hangi renk?

Ünlü sanatçı Pablo Picasso yıllar önce bu soruya farklı bir cevap vermiş: “Renkler, özellikler gibi duygulardaki değişiklikleri takip eder.

Işık renkleri aslında bir iletişim aracı gibidir. Harekete geçirmek, ruh halini etkilemek ve hatta fizyolojik reaksiyonları etkilemek için kullanılabilir. Bazı renkler artan kan basıncı, metabolizma hızı ve göz yorgunluğu ile ilişkilendirilmiştir.

Mavi / Beyaz ışık insanı enerjik yapar ve mavi ışığın melatonin seviyelerini baskılaması nedeniyle uyku düzenini bozabilir. Beyin mavi ışık dalgasına çok, kırmızı ışık dalgasına ise az duyarlıdır.

Zihinsel çalışma yapılırken soğuk renk ışık en faydalı ışıktır. Ofiste, hastanelerde ışığın beyaz olmasının nedeni budur. Beyaz ışık konsantre olmak için en iyi renktir. Yatmadan önce tablet gibi elektronik cihazların kullanılmamasının gereği mavi ışık vermesidir. Hatta bu yüzden cihazlara gece renk modu eklenmiştir.

Kırmızı / Sarı ışık zihinsel sağlığın iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni, kırmızı rengin akşamları melatonin seviyesini arttırarak iyi uykuya neden olmasıdır. Geceleri daha iyi uyumak genel olarak zihnin dinlenmesine yol açar.

Bazı araştırmalar, parlak ışığın duyguları yoğunlaştırdığı, düşük ışığın ise duyguları gidermediği ancak sabit kaldığını göstermiştir.

Beyaz ve sarı ışık dışında 4000K olarak da adlandırılan natürel renk de son zamanlara otel ve restaurant gibi mekanlarda tercih edilen ışık rengi olmuştur. Kendinizi evinizin rahatlığında hissettiğiniz fakat aslında çok da rahatlama der gibi kullanılan ışık rengi özellikle obje aydınlatmada da dikkatleri üzerine çeken bir renk haline gelmiştir.

NexLED mühendisleri ve AR-GE ekibiyle renkte sapma olmadan istediğiniz ışığı size sağlamaktadır. Tüm ürünlerimizde 3000K, 4000K ve 6500K ışık rengi seçeneklerinin bulunması evinizde, ofisinizde, işletmenizde sizlerin istediği konforu sağlamak için bulunmaktadır.

Gerçek ışığın verimini alabileceğiniz siz seçkin müşterilerimize en iyisini yaşatmak için sürekli çalışıyoruz.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.