LG'nin Akıllı TV İşletim Sistemi webOS Next Televizyonlarda
LG'nin Akıllı TV İşletim Sistemi webOS Next Televizyonlarda


LG'nin Android TV işletim sistemine alternatif olarak sunduğu, oldukça beğenilen webOS işletim sistemi tedarikçi lisans anlaşmasıyla artık Next & NextStar televizyonlarda. WebOS işletim sistemi lisanslama yoluyla LG marka TV'ler dışında da kullanılabilir hale geldi. Oldukça kolay ve kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutmayı başaran LG webOS işletim sisteminde, Android TV'lerde olduğu gibi market uygulamasından çeşitli uygulamalar ve oyunlar indirilebiliyor.


Next_YE-43020FS2-4K_1000x550.jpg (69 KB)

Tüketici memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefleyen Next, diğer markaların tercih ettiği infra-red kumanda yerine WebOS TV'lerde LG standartı olan 250 TL (30 USD) değerindeki Bluetooth destekli Sihirli Kumanda (LG Magic Remote) kullanmayı tercih etti.
Sihirli Kumanda'dan sesli komut verme özelliğine kavuşan Next WebOS Televizyonlar kullanımı daha keyifli hale getirecek.


D-Smart Go ve EXXEN dijital platform işbirliği webOS'lara da taşındı!

Next Android TV Box'larda da verilen 3 ay ÜCRETSİZ D-Smart Go ve EXXEN üyeliği, Next webOS akıllı tv'lerde de yer alıyor.

Yine market üzerinden indireceğiniz 4K Netflix, Digiturk Bein Connect, Amazon PrimeVideo, Turkcell TV+, Youtube, Youtube Kids gibi dijital platform uygulamarı Next webOS televizyonu daha keyifli hale getiriyor.


Şimdilik sadece 43 inç, 50 inç ve 65 inç Next televizyonlarda yer alan webOS işletim sistemi 2022 yılında 32 inç, 55 inç, 75 inç ve 85 inç modelleriyle kullanıcılarla buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.