Uydu Alıcısı, IPTV Alıcısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
UYDU ALICISI VE IPTV ALICISI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


1. GÜVENİLİR MARKA

Uydu alıcısı ya da iptv alıcısı alırken tanınmış güvenilir markalara yönelmek önemlidir. Uydu alıcısı sektöründe merdivan altı üretim yapan birçok firma bulunmaktadır.
Hala eski teknoloji SD (düşük çözünürlükte görüntü veren) ürünleri tüketiciye yeni HD (yüksek çözünürlükte görüntü veren) ürün gibi sunup, tüketicinin yanlış yönlendirildiği, sıkça karşılaştığımız bir durumdur.
Bizler Türkiye'nin yerli ve milli markası olarak ürün tercihi için, çağrı merkezimiz ve bayilerimiz aracılığıyla tüketiciyi bilinçlerdirmeye çalışıyoruz.


2. SATIŞ AĞI

Satış ağı geniş olan markalarda, aradığınız ürünü firmanın bayilerinde ve teknoloji marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ev elektroniğine baktığınızda, birçok büyük markanın gücü satış ağına dayanmaktadır.
Böylece satın aldığınız ürün için her zaman muhatap bulabilirsiniz.


3. TEKNİK SERVİS AĞI

Kağıt üzerinde varmış gibi gösterilen ancak gerçekte teknik servis ağı olmayan bazı merdiven altı firmalar tüketicinin mağdur olmasına sebep olmaktadır.
Yine bu firmaların arızalanan ürünleri için hizmet verecek servisleri bulunmadığından, tüketici ya muhatap bulamamakta ya da üzerine para vererek başka ürün ile değiştirmek zorunda kalmaktadır.
Next&NextStar olarak bizlerin başarısının arkasında Türkiye'nin 4 bir yanında servis ağımızın bulunması yatmaktadır.
Güncel Servis Listesi İçin TIKLA


4. İLETİŞİM

Marka'yı marka yapan en büyük özelliklerden biride markanın bağlı olduğu firmaya hızlı ulaşmaktadır. Çözüm için sizlere çok yakınız.

Merkez Telefon: 444 3 666
Servis E-Posta: servis@next.com.tr


5. ÜRÜN ÜZERİNDE TRT BANDROLÜ

Saymış olduğumuz ilk 4 maddeye bir firma ya da marka sahip değilse, 5. madde olan ürün üzerinde bandrol görmenizde pek olası değildir.
Merdiven altı birçok firma, kaçak yollarla Türkiye'de el altından ürünlerine TRT bandrolü almadan ürün satmaktadır. Tüketiciye ve ülkesine olan sorumluluklarını yerine getirmemek, ürüne garanti vermemek ve dolaylı yollarla vergi ödememek için kanunları çiğnemektedirler.

Uydu Alıcılarında, Dahili Uydu Alıcılı Televizyonlarda TRT bandrolü ZORUNLUDUR.
Ambalajını açtığınız üründe TRT bandrolü göremiyorsanız
turkiye.gov.tr ya da Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) 'na şikayette bulunabilirsiniz.
Ayrıca BTK 'ya kimlik bilgilerinizi vermeden eposta atabilirsiniz: timcagri@btk.gov.tr
İlgili kurumlar, kontrollerini sağlayarak bandrolünün sökülmüş bile olsa adı geçen üründe gerçekten bandrol alınıp alınmadığını kontrol edebilmektedirler.
Bu nedenle yapağınız şikateyin doğrulu ÖNEMLİDİR!


TRT BANDROLÜ NEYE BENZER, NEREDE BULUNUR?
Alındığı yıl ve TRT yazısının yazdığı, hologramlı parlak yapışkan etikettir. Söküldüğünde ilgili yere yapışkan iz bırakır. Bandrol kullanılacak ürünün boş bir yerine yapıştırılır. Sadece TRT'den üreteceğiniz ya da satacağınız ürünün marka model adet bilgisine göre firma tarafından satın alınır. Ürünlere yapıştırılıp, satışa sunulur.

Örnek olarak aşağıdaki instragram sayfamızdaki 1 dakikalık video'nun sonunda bandrolün neye benzediğini görebilirsiniz.

View this post on Instagram

A post shared by Next&NextStar (@next.nextstar) on6. SD ÜRÜN YERİNE HD ÜRÜN TERCİH ETME

Düşük çözünürlükte olan SD uydu alıcıları ile MPEG4 olarak sıkıştırılmış yayınları izleyemezsiniz. Bir yayıncı kuruluş SD yani düşük çözünürlükte MPEG4 sıkıştırma yapabilir. HD için zaten MPEG4 sıkıştırılma teknoloji kullanılır.
Kısacası SD cihaz alan bir kişi, eğer yayıncı kuruluş hala düşük çözünürlükte yayın yapıyor ancak yeni teknoloji olan MPEG4 ile yayını sıkıştırıyorsa, SADECE Full HD UYDU ALICISI İLE TÜM YAYINLARI İZLEYEBİLİRİSİNİZ.
Hem SD, hem MPEG4-SD, hem de HD yayınların tamamını sadece Full HD uydu alıcısı ile izleyebilirsiniz.

26 Aralık 2019 Tarihi itibarı ile;
Aşağıdaki tabloda Türksat uydusundan alınabilen kanalları SD ve HD cihazlara göre ayrı ayrı görebilirsiniz.

ESKİ SD CİHAZ İLE YARIDAN FAZLA KANALI SEYREDEMEZSİNİZ.


 

Şifresiz / Şifreli

Sadece Şifresiz

Toplam TV Kanal Sayısı

492

302

SD ile Alınabilen

213

154

HD ile Alınabilen

491

301

UHD-4K

1

1

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.