Çağrı Merkezi Aydınlatma Metni
Çağrı Merkezi Aydınlatma Metni


6698 sayılı Kişisel Verileri Korunması Kanununun 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamının yerine getirilmesi amacıyla veri sorumlusu Next&NextStar Grup Şirketleri (Grup şirketleri kapsamında olan Yüksel Elektroteknik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Next Elektronik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, NextStar Elektronik Market İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, bundan sonra “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından hazırlanmıştır.

“Şirket”, Müşteri hizmetleri hattını arayanların paylaşmış olduğu ad-soyadı, iletişim (telefon, adres) bilgisi ve ses kaydına ait kişisel verileri;

-Arayan kişiye doğru hitap edilebilmesi,
-Aramanın teyidi ve arama sayısının istatistiksel amaçla tespiti,
-Teknik Servis hizmetlerinin doğru bir şekilde yapılması,
-Kargo teslimatının doğru adrese yapılabilmesi,
-İleride doğabilecek uyuşmazlıklarda delil olarak kullanılması

amacıyla sınırlı olarak işlenmektedir.

Bu kişisel veriler teknik servis hizmeti verebilmek amacıyla yukarıda belirtilen “Şirket” ve hukuki uyuşmazlıklarda talep durumunda ilgili yargı mercileri ile paylaşılacaktır.

Bu kişisel veriler, Kanunun 5. maddesinde belirtilen “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusunun meşru menfaati için zorunlu olması” hukuki sebebine dayalı olarak telefon yoluyla otomatik olarak işlenmektedir.

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkındaki Tebliğe” göre, Battalgazi Mh. Basra Cd. No:10-14 Sultanbeyli / İstanbul adresine yazılı olarak iletebilirsiniz ya da kvkk@next.com.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

NEXTSTAR ELEKTRONIK MARKET İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş. ( VERİ SORUMLUSU )
ADRES: BATTALGAZİ MH. BASRA CD. NO:10-14 34935 SULTANBEYLİ / İSTANBUL
TELEFON: +90 216 592 98 00
MERSİS: 9425963951815568
WEB: www.next.com.tr
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.