İade ve İptal İşlemleri

İade ve İptal İşlemleri

NEXTSTAR ELEKTRONİK MARKET İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.   alışveriş sitesi üzerinden online olarak satın alacağınız ürünler imalatçı ve ithalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünler için e-posta adresinine yollayacağımız fatura, bu ürünler için garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple tarafımızca sizlere yollanan e-posta içeriklerini özenle saklayınız. Ürünlerimizi kullanmadan önce kullanım kılavuzunu ve kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.

1. Cayma Hakkı

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (14) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürün bedeli kredi kartınıza ya da havale/eft ile ödemeyi yapmış olduğunuz iban numarasına iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. Free IPTV, IKS, PHOENIX, POPTV alımlarında iade yapılamaz.

2. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Ürünün iadesi ancak varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.

3. Hatalı Ürünler

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri 0(216)5929800 üzerinden bize ulaşarak bildirebilirsiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.


İADE SÜRECİ NASIL İŞLER:

E-posta adresinize daha önceden gönderilen e-fatura'nın çıktısının arkasına iade nedeninizi ve TS ile başlayan sipariş numaranızı yazınız. (lütfen e-fatura için junk-spam-gereksiz klasörlerini kontrol ediniz)

Ürünü hasar görmeyecek şekilde eksiksiz olarak (kutu, ürün, akesesuar, hediye, kullanım kılavuzu, garanti belgesi vb...) ile hazırlayıp, e-fatura çıktısıyla beraber paketleyiniz.

Paketinizin üzerine "SİTE ALIŞVERİŞ İADE" ve "SİPARİŞ KODUNUZU" yazarak MNG KARGO: 121119999 koduyla ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Farklı kargo şirketiyle göndereceğiniz iadenin kargo ücreti tarafımızdan ödenmemektedir.

En kısa sürede gerekli işlem yapılacaktır. İade işlemi gerçekleştiğinde tarafınıza E-posta gönderilecektir (lütfen junk-spam-gereksiz klasörlerini kontrol ediniz)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.